İlk şubesini açtığı 1997 yılından bu yana, neredeyse her yıl yeni bir şube açarak, sektöründe, KKTC’de pazar lideri olmayı başarmıştır. Günümüzde Lemar Süpermarket, en çok şubesi bulunan ve en çok personel istihdam eden süpermarket konumundadır.

Kendini sürekli gelişime ve yenilenmeye adamış bir kurum olan Lemar, ülkeye, modern anlamda AVM anlayışını kazandıran ilk firma olmuştur. Çağdaş süpermarket konseptinin öncüsü olmasının yanı sıra Lemar, 12 salon ile hizmet verdiği Lemar Cineplex sinemaları ve yine bir ilk olan Bowling salonlarını da Ada halkının hizmetine sunmuştur.

Lemar, perakende mağazacılığın yanında gıda üretimi konusunda da bir çok alanda faaliyet göstermektedir. Kendi tavuk üretim tesislerinde, taze et,tavuk ve tavuk ürünlerini, çiftlikten reyona sunabilme ayrılacağına sahip olmanın yanı sıra, kendi meyve ve sebze bahçelerinden toplanılan ürünlerde ertesi gün reyonlardaki yerlerini alabilmektedir. Mandıralarında ürettiği süt ve süt ürünleri de yine taptaze bir şekilde mağazalarında satışa sunulmaktadır.

Ticari faaliyetlerinin yanı sıra, halka ve ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmayı ihmal etmeyen ve sosyal sorumluluk faaliyetlerine de çok önem veren bir kurum olan Lemar, yıllardır Kanser Araştırma Vakfı, SOS Çocuk Köyü gibi ülkenin en önemli ve saygın kurumları ile ortak çalışmalar yürütmektedir.

Lemar’ın yine ülkede öncü olduğu bir başka konu da, ülkede nitelikli istihdamı arttırmayı hedefleyen “Yeni Mezun Programı” olmuştur. Üniversite mezunlarına sunduğu kariyer fırsatları, “Mağaza Yönetimi” ve “Perakende” üzerine gerçekleştirdiği iç eğitimlerle fark yaratmaktadır. Hali hazırda Lemar, Ada genelinde 600’den fazla çalışanı ile, KKTC ekonomisinin en önemli lokomotifleri arasındadır.